Text ze stránek NewOrder™
Texty
Pokus o pribeh
z 25. 07. 2008 13:55 od Bogues

Věky věků, tak jako obloha plyne svým tempem, tak i lidé, jedni z nejhouževnatějších stvoření Světa, proplouvají generacemi, věří i nevěří a v zavislosti na té víře žijí své nicotné životy... Bez záruky na úspěch či výhru musí žít - musí požívat z kalichu nápoj hořký i skvělé víno ze Západu - musí vydržet nevydržitelné a poznat nepoznané! ...
Kdyby jen tušily, kdyby tak věděli a kdyby opravdu uvěřily.

Věky věků, tak jako obloha plyne svým tempem, tak i lidé mizí za horizontem života...

_____________

PROLOG
Uplynulo hodně vody od doby, kdy sem poprvé vzal do svých mladých rukou brk a vepsal první slova.
Lidé se sotva naučili chodit po dvou, ovládnout a následně zkrotit ducha ohně či prožívat cit... Pláněmi i pralesy se pohybovala divná stvoření a vzduch byl několikanásobně čistší než je dnes. V té době Země poprvé záčala ztrácet přehled nad svým královstvím!
Bylo těžké nechat své největší dílo napospas samasobě a jen z povzdálí sledovat...
...ale jak jinak vytvořit něco, co ještě nikdo nikdy nestvořil?! Jak stvořit něco, co nikdo stvořit nedokaže, protože není z čeho! Vše je o vývoji, zkušenostech a schopnostech růstu... Teprve potřeba rozvíjet se dál, dokáže stvořit nepředstavitelné!
Krajina, moře a oceány, hory které svými vrcholy drží oblohu... To vše bylo tak jednoduché, tak snadné! A ano, přiznávám - sledoval sem "praci" kterou předemnou vykonnal někdo jiný - ale jak jinak vymyslet co nikdy přetím neexistovalo?
Každý z mých bratrů i sester zasadili stejná semena života.

_____________

Toto jsou úryvky z kroniky mého světa - historie mé Země jenž dostala jméno ČISTÁ!

ZÁPIS PRVNÍ /1.
Oceán pomalu opadává a nad hladinu poprvé vykoukly nejvýše položené plochy země! Vodou se prohání první šupinatá stvoření a zelené rostliny, které doteď znaly pouze svět pod vodní hladinou se pomalu probojovávají na čerstvě vznikle ostrůvky a souostroví...
Mocné slunce, které svým pohybem určuje kdy a kde bude noc, paprsky osvobozuje další a další metry promočené půdy.

ZÁPIS XXIV/24.
Suchých míst přibývá stále rychleji a ostrovy, které vznikly spojením meších, začínají tvořit kontinent.
Život ale stále zůstává spíše pod vodou, kde je podle všeho dostatek potravy a pro obří tvory i větší bezpečí. Rostliny plošně barví vysušenou zem do odstínů zelené a stromy, které neustále s delšími i kratšími přestávkami bičují deště, získávají na síle.

ZÁPIS LVIII/58.
Dnes se na rozlehlých plážích, které lemují celý kontinent, objevil první život! Zvláštní tvorové s pevným brněním a pomalou chůzí dobývají další a další metry písečného břehu. Stromy už plně ovládly středozemí a vytvořily vlastní klima. Vzniklé tropické pralesy s velmi častými dešťovými přeháňkami dali domov obřímu hmyzu a jiným vícenohým stvořením - zde si nejsem poprvé zcela jistý, zda příroda věděla co dělá...

ZÁPIS VXXIII /73.
Uplynulo dalších několik desítek let a až dnes sem si všiml výraznějšího ústupu mokřin a močálů.
Hmyz přestal růst a nové druhy flory nahradily ty v promočené půdě...
Pomalá šupinátá tvoření, která se do teď zdržovala pouze na velkých plážích a v nízkém porostu rozlehlých luk, začala měnit svou stavbu těla, díky tomu se začala rychleji pohybovat a objevovat novou přírodu, vzniklou na vysušených bažinách ve středu kontinentu.
Život jaký sám vznikl! Bez přičinění jiného...!

ZÁPIS CVI/106.
Další staletí se stala historií a ČISTÁ už konečně dostala podobu, kterou sem znal ze Světů mých sourozenců. Oni se však nesklonili před Matkou všeho živého - před nepoznanou paní Přírodou, oni své Světy deformují... Zrychlují účelově pomalé, zázraky svá jména vpalují do myslí lidí, nutí je věřit, hrají si s nimi!
Má Země ale bude jiná, můj Svět bude opravdový!

ZÁPIS CVIII/180.
Po zemi se před několika roky začala na některých místech objevovat zvláštní obří stvoření. Nikdy sem podobné tvory neviděl! Dokonce jsem zcela propasl jejich vývoj.
Houpavou chůzí putovala ve stádech krajinou a mocně ukusovala stále rostoucí zeleň - krasný příklad symbiozy! Nadšeně sem roky pozoroval tyto mohutné obry a těšil se z nich. Mou radost však kazilo něco, co sem stejně jako můj nový druh života, neznal. Nebylo dne, kdy by se mou krásnou Zemí nehnulo zemětřesení... Krajina se měnila - pod nárazy vln a neustáleho částečného zaplavovani, pod otřesy které zdvihaly hory a propadávaly krajinu... Nezasáhl sem.

ZÁPIS CD/400.
Mnoho odrůd a druhů vzniklo z mých obrů! Mnoho z nich bleskově vyrostlo - jiní naopak na svém zrůstu ztratili. Dokonce i druh potravy, kterou pro přežití potřebovali se razantně změnil - někteří začli požírat své druhy...
Zemětřesení se opakovala častěji a častěji, hory pukaly a z jejich vrcholků začalo pomalu vytékat horké magma. Znal sem hory prýštící rudou lávu - ze Světů ostatních. Bál sem se proto o svůj...


Text ze stránek NewOrder"